Zwiedzaj, odpoczywaj i chudnij. Dieta na wakacjach

Dużo ruchu na świeżym powietrzu, szeroki wybór zdrowych ofert kulinarnych  plus wolny czas na ćwiczenia. Wakacje to dobry czas na pozbycie się zbędnych kilogramów. Zatem jak się do tego zabrać?

Zamów dobrze

Pomyśl o wakacjach jako o posiadaniu osobistego szefa kuchni przez cały tydzień lub dwa. W domu możesz na przykład nie przygotowaywać ryb, ponieważ twój partner nie znosi zapachu, który utrzymuje się w kuchni. Inny przykład – uwielbiasz potrawy kuchni japońskiej, ale nie masz umiejętności, by je sobie samemu przygotowywać

Na wakacjach możesz skorzystać z jedzenia poza domem i odkrywania nowych potraw, podczas gdy ktoś inny je dla ciebie przygotowuje. Nie oznacza to, że muszą być niezdrowe. Wręcz przeciwnie — wykorzystaj kolację poza domem jako okazję do spróbowania nowej ryby (makrela z trawy cytrynowej brzmi dobrze?) Nie tylko możesz schudnąć, ale także zainspirujesz się do przygotowania niektórych z tych potraw w domu.

Najlepsza formuła spożywania posiłków poza domem: chude białko i podwójne warzywa.

Bądź aktywny

Większość wakacji zapewnia nam czas wolny. Wakacje to zatem dobry czas, aby podwoić czas ćwiczeń i wypróbować nowe zajęcia. Nie musisz śmigać na bieżni dwa razy dziennie, wystarczy długi spacer po białej, piaszczystej plaży?  Możesz zaplanować sobie poranny bieg, aby podziwiać widoki, a może nawet wybrać się na zajęcia jogi na plaży.

świetnie sprawdzą się także wspólne rodzinne aktywności takie jak wycieczki rowerowe czy kajakowe spływy.