Orzeźwiające mocktaile będą hitem tego lata

Orzeźwiające mocktaile będą hitem tego lata

Mocktaile to po prostu koktajle bez procentów – wykorzystują różnorodne smaczne składniki, aby stworzyć fuzję smaków, zapewniając napój bez o wyrafinowanym smaku.

Z czego składa się mocktail?

W mocktailach wykorzystuje się szeroką gamę składników, które obejmują spektrum smaków, a wiele z nich naśladuje nawet smak burbona, ginu, wermutu, gorzkich i innych podstawowych składników zestawu barmana. Typowe składniki to soki, napoje gazowane, napary i dodatki smakowe.

Popularne mocktaile

Niektóre z najbardziej znanych mocktaili zostały nazwane na cześć celebrytów z początku i połowy XX wieku.

Shirley Temple

Piwo imbirowe, napój cytrynowo-limonkowy, lemoniada lub inna bezalkoholowa baza zmieszana z syropem z grenadyny i często przyozdobiona wiśnią maraschino. Nazwany na cześć słynnej aktorki dziecięcej.

Roy Rogers

Baza z coli, zmieszana z syropem z grenadyny i przyozdobiona wiśnią maraschino. Nazwany na cześć słynnego aktora filmowego i artysty.

Arnold Palmer

Mieszanka mrożonej herbaty i lemoniady. Dokładny stosunek i rodzaj herbaty, słodzonej lub niesłodzonej, jest otwarty na interpretację i indywidualne gusta. W przeciwieństwie do pozostałych dwóch napojów, które po prostu noszą imię popularnej gwiazdy, mistrz golfa Arnold Palmer był znany z robienia tego napoju w domu i zamawiania go w klubach  po zakończeniu rundy.

Te trzy drinki można postrzegać jako przodków nowoczesnego bezalkoholowego, a wiele współczesnych drinków to ich odmiany. Jednak większość nowoczesnych mocktaili jest nieco mniej słodka niż te oryginalne wersje. Poniżej przepis na lekki, nowoczesny mocktail

Ogórek & Lemonka

Składniki:

1 duży ogórek

2 cytryny

200 ml zwykłej wody

200 ml wody gazowanej

Świeża mięta

syrop klonowy

Sól

Kostki lodu

Przygotowanie:

Obierz i pokrój ogórek. Umieść kawałki w blenderze.

Dodaj zwykłą wodę, sok z dwóch cytryn, kilka listków mięty (według upodobań), dwie łyżki syropu klonowego i szczyptę soli.

Mieszaj wszystko, aż uzyskasz jednorodną mieszaninę.

Przefiltruj wieżę przez szklankę przed dodaniem wody gazowanej i kostek lodu. Wymieszaj i wlej mocktail do swojego najładniejszego kieliszka.

Do dekoracji dodaj plasterek cytryny, kilka listków mięty i plasterek ogórka.