Natalia Janoszek zmyśliła swoją karierę w Bollywood?

Tancerka i wokalistka od lat funkcjonowała w polskich mediach jako wielka gwiazda indyjskiego kina. Okazuje się jednak, że jej niesamowita kariera w Bollywood to fake.

Rzekoma kariera w Indiach otworzyła Natali Janoszek drzwi do polskiego showbiznesu. Tancerka brylowała w popularnych kanałach telewizyjnych, pojawiała się na okładkach czasopism, wystąpiłą również w “Tańcu z gwiazdami.”

Źródłem informacji o “karierze” w Bollywood była sama Janaszek, która  napisała na ten temat książkę. Media jak i stacje telewizyjne wzięły zawarte tam informacje za dobrą monetę, nikt nie pofatygował się, by je zweryfikować.

Mistyfikację ujawnił dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski w swoim programie “Dziennikarskie zero”.Według jego ustaleń Janoszek nie miała statusu gwizdy w Indiach, pojawiła się jedynie w 2 niszowych produkcjach, które przyciągnęły do kin po kilka tysięcy widzów. 

Czy ujawnienie  mistyfikacji oznacza koniec celebryckiej kariery Jonoszek w Polsce? Zdania ekspertów są podzielone. Część z nich uważa, że afera która odbiła się szerokim echem może być wiatrem w celebryckie żagle. Karolina Korwin-Piotrowska ironizowała, że w tej sytuacjo można się spodziewać, iż Janoszek dostanie swój program, w którejś z popularnych stacji telewizyjnych.

Czym jest Bollywood

To hinduski przemysł filmowy, którego charakterystyczny styl ukształtował się w latach 70. Cechuje go wizualny przepych towarzyszący romantycznej fabule. Filmy mają musicalowy charakter z bardzo rozbudowanymi scenami tanecznymi. Najbardziej znanym tytułem bollywoodzkim w Polsce jest film “Czasem słońce czasem deszcz” z 2001 r. Pod względem frekwencji Bollywood może konkurować nawet z samym Hollywood, najlepsze produkcje przyciągają do kin po kilkadziesiąt mln widzów.