Kto zastąpi Daniela Craiga w roli Jamesa Bonda?

Po tym jak Craig zrezygnował z roli Agenta oo7 rozpoczęły się spekulacje, kto będzie nowym Bondem. Wciąż jest za wcześnie na konkretne nazwisko, ale producenci doprecyzowują wizję nowego wcielenia superszpiega 

Producent Bonda, Michael G Wilson, powiedział na imprezie BFI z okazji 60. rocznicy debiutu Bonda w Dr No , że szukają kogoś mniej więcej w tym samym wieku, co Daniel Craig, kiedy został Bondem po raz pierwszy ( miał wówczas 38 lat)

 Nie będzie zatem radykalnego odmłodzenia agenta 007

„W przeszłości próbowaliśmy patrzeć na młodszych ludzi” – powiedział Wilson. „Ale to by się nie sprawdziło.. Pamiętajmy, że Bond jest już weteranem. Miał pewne doświadczenie. Jest osobą, która przeszła przez wojny, był w SAS czy innej tego typu służbie”.

Z kolei producentka Barbara Broccoli mówi, że Bond jest teraz bardziej zmienną postacią niż kiedyś. „Będzie to musiało zostać wymyślone na nowo, tak jak każdy aktor ponownie wyobrażał sobie tę rolę” – powiedziała w wywiadzie dla Total Film.. „To właśnie jest tak ekscytujące i zabawne w tej serii; postać ewoluuje.

W jej opinii  James Bond nie musi być biały.„Powinien być Brytyjczykiem” – stwierdziła Broccoli i dodał:, „a Brytyjczykiem może być osoba o dowolnym pochodzeniu etnicznym”.

Ale nie może – przynajmniej na razie – być kobietą. „Powinniśmy tworzyć role dla kobiet, a nie tylko zmieniać mężczyznę w kobietę” – powiedział Broccoli, co Craig powtórzył w kilku wywiadach promocyjnych No Time To Die.

Idris Elba nie widzi się w roli Bonda

I żeby uniknąć wątpliwości, Idris Elba – popularny czarny aktor – powiedział dość zdecydowanie, że nie ma w planach roli Bonda.

„Nie sądzę, aby granie Bonda spełniło niektóre z moich osobistych celów” — powiedział w jednym z programó HBO  „W każdym zakątku świata, do którego się udam… zawsze mówią „Bond”. I czuję, że w tym momencie to mnie przerasta”.

Wywiad dla Variety dał nam również kilka innych wskazówek, gdzie Bond może pójść dalej i kto mógłby pasować do profilu. Co najważniejsze, musi to być ktoś, kto jest gotowy na dłuższe wcielenie się w rolę.

Producenci zapewne będą szukac kandydatów wśród mniej znanych aktorów. Dotychczasowa praktyka była bowiem taka, że do roli agenta zatrudniano mało znanych aktorów, którzy dopiero w tej roli zdobywali światową popularność 

 Sean Connery był niewyróżniającym się aktorem, najlepiej znanym z walki z krasnoludkami w irlandzkiej opowieści Disneya Darby O’Gill and the Little People. George Lazenby był sprzedawcą samochodów, który stał się maskotką reklamy czekolady, którą Broccoli znalazła u fryzjera. Timothy Dalton był znany, ale tak naprawdę był znany jako aktor szekspirowski. Pierce Brosnan był znany, ale jako aktor telewizyjny, podobnie Roger Moore. Daniel Craig przed wcieleniem się w Bonda nie miał na koncie żadnego dużego sukcesu komercyjnego, udzielał się głównie w kinie niezależnym.