Kronika złamanych serc – Adi Alsaid. Recenzja

Zacznijmy od tego, że powieść “Kronika złamanych serc” należy do książek z gatunku romansu, w kategorii złamane serce, które trzeba teraz jakoś posklejać. Lecz z drugiej strony w tej książce nie znajdziecie długich rozdziałów, kiedy główni bohaterowie będą próbowali sobie albo skoczyć do gardeł, albo się znów ze sobą zejść. Znajdziecie to głębokie przemyślenia bohaterów, którzy mimo młodego wieku, muszą podjąć bardzo trudną i ważną dla nich decyzję- czy kontynuować swój związek, mimo że będzie on związkiem na odległość; czy może rozejść się, i skupić się na studiach i swojej własnej karierze.

Zarys fabuły


Lu i Leo zerwali ze sobą latem. Powodem, były studia Leo, który nie wyobrażał sobie, trwałego i zdrowego związku na odległość. Lu jest zdruzgotana nie tylko zerwaniem, lecz również brakiem inspiracji do pisania. Lu pracuje dla internetowego magazynu dla nastolatków, który zapewnił jej nie tylko zdobyte doświadczenie, lecz również szansę na studia w New York University. Więc jeśli Lu nie weźmie się w garść i nie poskłada swojego złamanego serca, oraz nie zacznie pisać nowych artykułów, może stracić jedyną szansę w życiu, gdzie czeka na nią jej wymarzone życie.
Lu może to nazwać pechem, szczęściem, kiedy spotka dwoje zakochanych nastolatków, którzy muszą przechodzić przez to samo co Lu i Leo. Lu podsłuchując ich kłótnie, dowiedziała się, że oni również nie chcą kończyć swojej relacji, jednak obydwoje zaczynają studia w różnych częściach kraju. Lu zaczyna się coraz bardziej interesować parą, przy czym znów wraca do niej inspiracja do pisania, oraz szansa na uleczenie złamanego serca.
Jakie decyzję podejmą bohaterowie? Czy mimo przeciwności losu i tysięcy kilometrów, które ich dzielą, będą w stanie utrzymać swój związek? I jaki wpływ będzie miała na nich, dwójka nieznanych ludzi?

Podsumowanie


‘Kronika złamanych serc” Adi Alsaid to nie tylko opowieść o złamanych sercach, rozstaniach, powrotach, to również opowieść o problemach bohaterów, którzy muszą zmagać się z innymi problemami, takimi jak stypendium, studia, przyjaźń, pierwsza praca, oraz decyzje o ich przyszłości. Adi Alsaid w świetny sposób wykreował bohaterów, dzięki czemu wielu czytelników będzie mogło się z nimi utożsamiać.