Jedz więcej i chudnij. Wbrew pozorom to możliwe

Większość z nas uważa, że aby schudnąć lub utrzymać określoną wagę ciała, należy jeść mniej. Jasne, jedzenie większej ilości jedzenia działa przeciwko tobie, jeśli chodzi o kontrolę wagi. Ale czy to zawsze prawda?

Kiedy liczba spożywanych kalorii przekracza ilość spalonych, gdzie trafia nadwyżka? Zgadłeś. Jest magazynowany jako tkanka tłuszczowa.

Istnieje jednak kilka wypróbowanych i prawdziwych sposobów spożywania większej ilości jedzenia bez przybierania na wadze. Jeśli będziesz trzymać się tego planu, możesz mieć ciastko i zjeść ciastko, technicznie rzecz biorąc.

Jeśli chcesz jeść więcej, wybieraj produkty o mniejszej kaloryczności, takie jak chude mięso, sałata, grzyby, truskawki, owoce, rosół, zupa jarzynowa, dorsz, jajka, 100% pełnoziarnistych produktów zbożowych, niskotłuszczowy twaróg i warzywa.

Możesz zjeść znacznie więcej jedzenia, jeśli wybierzesz niskokaloryczne, pożywne jedzenie. Dodatkowe punkty, jeśli są bogate w błonnik.

Sztuczka polega na wybieraniu pokarmów, które mają stosunkowo niską kaloryczność w stosunku do wielkości porcji i są bogate w błonnik. Twój brzuch będzie pełny, ale nie przytyjesz, ponieważ chociaż jesz więcej, przyjmujesz mniej kalorii.

Pełnowartościowa żywność zamiast przetworzonej żywności

Pełnowartościowa żywność jest znacznie lepsza od przetworzonej żywności, jeśli chodzi o odżywianie, ponieważ zwykle zawiera mniej kalorii w porównaniu z przetworzonymi odpowiednikami.

Przetworzona żywność przechodzi proces rafinacji, który polega na dodaniu konserwantów i wysokokalorycznych substancji słodzących.

Oczywiście żywność w swojej naturalnej postaci nie zawiera żadnych dodatków ani konserwantów.

Jeśli chodzi o kalorie, możesz jeść DUŻO więcej pełnowartościowej żywności, jednocześnie uzyskując mniej kalorii niż jedzenie przetworzonej żywności o tej samej wielkości.

Unikaj przyjmowania kalorii z napojów

Możesz łatwo spalić swój budżet kaloryczny, pijąc słodzone napoje. Możesz spożyć zalecaną ilość kalorii na pół dnia, nawet nie zdając sobie z tego sprawy w kilka minut!

Dlatego lepiej pić wodę lub zieloną herbatę.