Gorące trendy w modzie męskiej – wiosna/lato 2023

Starannie przefiltrowaliśmy najnowsze trendy i wybraliśmy te, które mają szanse utrzymać się na dłużej i określą look modnego mężczyzny w nadchodzących miesiącach

Ogólna tendencja jaka daje się zauważyć to powrót trendów z początku lat 2000-nych. Wyraźne nawiązania do tamtego stylu są widoczne zarówno w mainstreamowej jak i ulicznej modzie. 

Luźne spodnie

Spodnie wąskie i obcisłe niczym  legginsy są już passe, zastąpiły je szerokie spodnie.

Kompletując garderobę poszukaj zatem  spodni z obszerną częścią nogawki u góry i lekkim zwężeniem ku dołowi. Taki krój sprawi, że sylwetka zachowa właściwe proporcje, a całość będzie się prezentowała estetycznie.

Niskie, masywne sneakersy

 Ten trend utrzymuje się już od jakiegoś czasu, ale nic nie wskazuje by coś w tej kwestii miało  się zmienić. Za ich wyborem przemawia również to, że dobrze komponują się z szerokimi spodniami. Jeśli chodzi o kolory,, to warto wybrać jasne modele z 1 lub 2  akcentami kolorystycznymi.

Pulowery

W tym roku hitem będą polowery (swetry bez rękawów) z geometrycznymi wzorami). Kiedyś kojarzyły się ze szkolnymi prymusamii i modowymi nudziarzami. Pulowery były nawet postrzegane jako symbol niefajności.Teraz swetry bez rękawów powracają w wielkim stylu. Muszą być jednak wpisane w odpowiednia stylizcję. Tak więc nie połączymy ich z pastelowymi chinosami i eleganckimi  półbutami. Zamiast tego będziemy  je komponować z kolorowymi t-shirtami i sneakersami.

Skórzana kurtka motocyklowa

Skórzane, czarne kurtki są znów  bardzo popularne i jest to jeden z tych rzadkich trendów, w które możesz się rzucić z pełną pewnością, że nie będzie źle się kojarzyć. Jednak podobnie jak w przypadku pulowerów należy łączyć je z nowoczesnymi elementami garderoby, a nie odtwarzać stylówkę rockmanów z lat 80-tych. Tak więc w tym roku będziemy łączyc ramoneski z bluzami z kapturem, szerokimi spodniami i niskimi, masywnymi sneakersami.