3 sposoby na to jak radzić sobie z codziennymi stresami

Kłopoty w pracy, problemy natury finansowej, trudne relacje w związku – codziennie narażeni jesteśmy na stresy. Oto 3 sposobów jak sobie z nimi radzić i łagodzić psychiczne napięcia.

Wskazówka nr 1: Podejmij działanie

Nierobienie niczego wzmacnia i potęguje uczucie niepokoju i stresu. Dlatego musisz zacząć działać. Dzisiaj. Nie musisz „naprawiać” wszystkiego od razu, ale musisz zrobić coś, nawet małego, dzisiaj.

Dlaczego? Ponieważ zrobienie czegoś, nawet małego, wyrywa cię ze stanu bezradności i daje ci poczucie, że to ty kontrolujesz sytuację, a nie sytuacja kontroluje ciebie.

Tak długo, jak masz wolną wolę i moc wyboru, możesz zrobić coś dzisiaj, aby poprawić sytuację.Podejmowanie działań zmienia cię z ofiary w wojownika!

Tak, nadal możesz być trochę poobijany, masz zadrapania i blizny, ale teraz jesteś w bitwie i robisz wszystko, by odnieść w zwycięstwo.

Wiele naszych zmartwień i niepokojów bierze się z chowania głowy w piasek, unikania ważnych spraw lub podejmowania działań.

Zaprzeczanie, unikanie, lenistwo i nieodpowiedzialność mogą powodować niepokój i stres. Więc jeśli chcesz innego jutra, podejmij dziś inny sposób działania niż dotychczas, który sprawił, że popadłeś w życiowy dryf

Wskazówka nr 2: przekształć swoje zmartwienia w „wyzwania”, a następnie w „możliwości”.

Porównaj emocjonalny wpływ tych słów: zmartwienie, wyzwanie, szansa. Które słowo wprawia cię w lepszy nastrój i dodaje energii, by  czoła swojej sytuacji?

Spróbuj przeformułować swoje zmartwienie w wyzwanie, a następnie spróbuj przeformułować „wyzwanie” w „szansę”. Martwienie się dotyczy straty. Szansa dotyczy zysku.

Wskazówka r 3: stwórz kojące miejsce do odpoczynku

Codzienne zmartwienia i stresy sprawiają, że masz problemy z zaśnięciem i efektywnym wypoczynkiem. W efekcie na stres nakłada się jeszcze zmęczenie, poczucie niepokoju narasta. Dlatego warto stworzyć komfortową strefę wypoczynku.

Uczyń swoją sypialnię miejscem, w którym będziesz mógł się zrelaksować i obudzić pełen energii. Być może oznacza to zakup zasłon dźwiękochłonnych, lepszego materaca lub klimatyzatora. Cokolwiek to jest, powinieneś czuć się komfortowo.